середа, 22 квітня 2020 р.

22 квітня - День Землі


v Трішки з історії
Щорічно 22 квітня у всьому світі відзначають День Землі. Це свято найглобальніше на планеті — його підтримує Організація Обʼєднаних Націй (ООН) та відзначають у 192 країнах.
Головною метою святкування Дня Землі є привернення уваги суспільства до проблем екології, глобального потепління, збереження рослинності на планеті та взагалі турботі про природу. Вважається, що сьогодні кожен має зробити щось корисне для Землі — прибрати засмічену ділянку, посадити дерево.
Перша акція до Дня Землі відбулася 22 квітня 1970 року у США.
Свято пов′язане з ім’ям Джона  Мортона – адміністратора штату Небраска, розташованого на півночі США. Він, наприкінці 19 сторіччя, переїхав до цього штату та звернув увагу на те, що поодинокі дерева пустельної території прерій вирубувалися для будівництва будинків та їх опалення.
  Джон Мортон запропонував проведення дня благоустрою, із заохоченням призами тих, хто посадить найбільше дерев. В перший день було висаджено понад 1 млн. дерев.
  Після цього, у 1882 році в штаті Небраска 22 квітня було проголошено офіційним святом – Днем Дерева.
  З 1970 року до свята приєдналися понад 20 млн. людей з різних країн. На багато більше, понад 200 млн. людей в 141 країнах світу взяли участь у заходах у 1990 році.
  З середини 90-х років свято отримує нове значення, а з ним нову назву – Марш Парків.
  Тепер, крім природоохоронних заходів здійснювався збір коштів на підтримку заповідних природних територій, а основна увага приділялася національним паркам.
  Заходи здійснюються з метою залучення громадян до участі у природоохоронній діяльності. Не залишилась осторонь і наша країна.
  Україна прагне стати повноцінним учасником передових світових процесів, і реформування економіки з врахуванням екологічних аспектів.
  Щорічно у квітні — травні впродовж місяця поводяться заходи з озеленення та благоустрою територій. А 22 квітня Україна відзначає Всесвітній День Землі.

v Цікавинки про Землю
Ø Земля — єдина на сьогоднішній день відома планета, на якій є життя.
Ø Земля складається з заліза, кисню і кремнію. Якщо планету розділити по її складу, виглядати цей ряд буде так: 32,1% заліза, 30,1% кисню, 15,1% кремнію і 13,9% магнію.
Ø Твердінь земної кори відносна. Поверхня планети насправді складається з літосферних плит, що знаходяться в постійному русі. Тектонічні плити плавають на поверхні магми, що міститься в ядрі Землі. Саме тектоніка несе відповідальність за землетруси, виверження вулканів, океанські западини і власне субдукції, коли одна плита заходить під іншу, в результаті чого утворюється нова земна твердь. А ще тектоніка рятує Землю від парникового ефекту: організми вмирають і виділяють вуглекислий газ. Якби вони не поглиналися землею, це призвело б до критичної маси вуглекислого газу в атмосфері. Земля б розігрілася і перетворилося на пекло.
Ø Розплавлене залізне ядро Землі створює магнітне поле. Вогно називається магнітосферою. По суті, сама планета являє собою великий магніт з полюсами. 
Ø 70% поверхні Землі не є землею. Це вода. Коли вперше люди подивилися на Землю з космосу, саме тоді вона отримала своє друге ім'я — Блакитна планета.
Ø У Землі є свій прапор– це фото планети з космосу на синьому тлі.
Ø Земна доба– це не звичні нам 24 години, а насправді 23 год., 56 хв. і 4 с. Її наукова назва – зоряна доба (це час обертання планети навколо її осі).
Ø Кількість кисню на Землі з часом зменшується: динозаври свого часу жили при більшій кількості кисню. При нинішній “дозі” вони вижити не змогли б.
Ø У Землю кожного дня влучає 8,6 млн блискавок.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Свято мирної казки